Dağıtım Merkezleri

Dağıtım merkezleri için otomasyon ürünlerimiz, RTU üzerinden çeşitli protokoller ve komple bir trafo RTU denetleyicisi ile foksiyonellik içeren güvenilir iletişim çözümleri sunmaktadır. Çözümlerimiz, RTU işlevselliği, Profibus, ProfiNET köle, güvenilir görev yönetimi ve bilgi güvenliği ile Programlanabilir mantık denetleyicisi işlevleri gibi tüm özellikleri içerir.

Başarılı bir otomasyon sistemi için yüksek düzeyde işlevsellik ve esneklik temelidir. Doğal olarak, telekontrol, iletişim ve çevre birimleri bağlantıları için kapsamlı seçenekler de içerir.

Tüm gelişmiş iletişim protokol standartları, IEC 60870-5-101, IEC 60870-5-103, IEC 60870-5-104, IEC61850, Modbus RTU, Modbus TCP / IP, DNP3, Profibus DP gibi RTU Sistemlerinde geçerlidir. Trafo merkezi otomasyonu için çözümlerimiz IEC 61850’ye uygundur. Bu standart, veri hacmi, hız vb açısından yüksek iletişim gereksinimlerini karşıladığı için enerji şebekelerinin izlemesine yönelik önemli bir adımdır. Ek avantajlar olarak, üçüncü parti cihazların kolay entegrasyonu ve maksimum yeniden kullanılabilir mühendislik verileri sayesinde gelecek teknolojiler için önem arzetmektedir. PMS sistemimiz gömülü kilitlemeler (interlock) ve uygulamalar, kontrol algoritmaları ve akıllı kilitlemeleri IEC 61850 ile uygulayarak sistemin güvenilirliğini üst seviyeye taşımaktadır.

Dağıtım merkezi otomasyonu için, müşterilerimize tipik uygulamalar için önceden konfigüre edilmiş (ve dolayısıyla maliyet açısından etkili) sistem çözümleri sunuyoruz. Ayrıca, müşterimizin özel talep ve işletme gereksinimlerini karşılamak için çözümler geliştiriyoruz. İletim ve dağıtım şebekelerinde, yeni kurulumlar, genişletmeleri ve modernizasyonu için tüm ürün ve hizmet tedariği sağlıyoruz. Ürünlerimiz ve çözümlerimiz, çeşitli seviyelerde ölçeklenebilir miktar yapıları sunarken, çeşitli arayüzler ve her seviyede etkili bir çalışma imkanı sunmaktadır.